Örnek HTML sayfası
Bugun...

Yayın İlkeleri

YAYIN İLKELERİ

-         Bu site, edebiyat, eğitim, kültür, sanat ve düşünce sitesidir. Sitede yayınlanan her türlü yazı ve görsel içerik bu beş kategori esas alınarak yapılır.

 

·         Her türlü yazı, haber, resim, fotoğraf, video v.b. için kanuni sahiplerine ve yasal mirasçılarına telif ücreti ödenmez.

 

·         Dergimiz, milli ve manevi değerlere bağlı ve saygılıdır.

 

·          Dergimizde genel ahlak ve adaba aykırı, bir kişi, bir kurum-kuruluş, bir grup-topluluk aleyhine rencide edici, alaylı ifadeler, doğrudan kişilik haklarına yönelik saldırı, küfür, alçaltıcı ifadeler ile herhangi bir inanca yönelik, siyasi v.b. içerikli yazı ve resimler yayınlanmaz.

 

·         Dergimizde müstehcen içerikli herhangi bir yazı (bir kelime dahi olsa) yayınlanmaz.

 

·         Kargaşaya, kavgaya, ötekileştirici, ayrıştırıcı, bölücü ve parçalayıcı dil, anlatım ve yazı içeriğine izin verilmez ve yayınlanmaz.

 

·         Eseri gönderen yazar, özgün içerik olarak eserin tamamen kendisine ait olduğunu peşinen kabul etmiş sayılır.

 

·         Yayınlanan eserin yazarın kendisine ait olmadığı sonradan anlaşılırsa sitemiz sorumlu tutulamaz. 5846 Sayılı Yasa ve diğer mevcut yasalar çerçevesinde yazıların fikri, hukuki ve mali sorumluluğu yazarın kendisine aittir.

 

·         Sitemiz, kişileri cinsel kimliği, dili, inancı, ırkı, milliyeti, mesleği, toplumsal sınıfı, fiziki durumu ile değerlendirmez. Bu türden yayınlara izin verilmez.

 

·         Sitemizde görev alanlar yayın ilkelerine uymak zorundadırlar. Yayın ilkeleri dışına çıkılması kendilerini bağlar. Sitemiz sorumlu tutulamaz. 

 

·         Çocuk ve gençleri şiddete yönlendiren, şiddetin her türünü masum gösteren içerikteki yazılar yayınlanmaz.

 

·         Sitemiz, düşünce, vicdan ve ifade özgürlüğünü kısıtlayıcı; demokrasi ve insan haklarına aykırı, şiddeti, kini ve düşmanlığı kışkırtıcı; dinî duyguları rencide edici yayın yapmaz, yapılmasına izin vermez.

 

·         Sitemiz, şeffaf, saygılı ve eleştiriye açık bir yayın anlayışı içerisindedir. 

 

-         Sitede siyasi içerikli hiçbir yayına izin verilmez. Devlet büyüklerine hakaret v.s. içerikli yayın yapılamaz. 

 

-         Site yönetimi, sitede yayınlanan yazı ve şiirlerden seçki yaparak antoloji kitapları yayınlayabilir. Bu durumda antoloji kitaplarında yazıları yer alan yazarlar, kendileri ve kanuni temsilcilerinin telif ücreti talep etmeyeceğini peşinen kabul ve taahhüt etmiş sayılır. 

 

-         Yayınlanacak yazıların editöryel çalışmaları yapılırken gerekli görülmesi halinde yazılarda düzeltmeler yapılabilir.

 

-          Dergiye gönderilecek makalenin daha önce herhangi bir yerde yayımlanmamış olması ve başka bir derginin yayım süreci dâhilinde bulunmaması gerekmektedir.

 

            -          Dergimize gönderilecek makalelerde kaynak göstermek zorunludur.

 

            -          Bu site, kullanıcı veya kurumların içeriği bedelsiz olarak kullanabildiği açık erişimli bir sitedir. Kullanıcıların tam metinlerin içeriğini okuma, yükleme, kopyalama, arama ve bağlantı yaparken kaynak göstermek şartıyla yayıncı veya yazardan önceden izin almasına gerek yoktur. 

 

           -          Sitemiz kâr amacı gütmez.

 

           -           Sitede yayınlanan kitap reklamı ve diğer reklam içerikli materyaller ücretsizdir. Bunlardan ücret alınmaz.

 

-         Siteye giren herkes ve yazarlar, yayın ilkelerinde belirtilen hususları peşinen kabul etmiş sayılır. ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
1069 Okunma
1001 Okunma
996 Okunma
934 Okunma
789 Okunma
773 Okunma
745 Okunma
743 Okunma
742 Okunma
738 Okunma
734 Okunma
687 Okunma
4982 Okunma
4931 Okunma
4929 Okunma
4921 Okunma
4506 Okunma
4262 Okunma
4197 Okunma
3960 Okunma
3959 Okunma
3932 Okunma
3788 Okunma
3407 Okunma
SON YORUMLANANLAR
YUKARI