Bugun...MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü RAHMETLE ANIYORUZ
Tarih: 09-11-2017 21:46:15 + -facebook-paylas
Tarih: 09-11-2017 21:46

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’Ü RAHMETLE ANIYORUZ

MEKTUP EDEBİYAT HABER MERKEZİ / ÖZEL HABER

 

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 79. Yıldönümünde rahmetle anıyoruz.

 

Milli mücadele yıllarında milletin ruhunda istiklal ve istikbal ateşini yakan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, dünya milletlerince saygı duyulan eşsiz bir lider, büyük bir devlet adamı ve iyi bir askerdir. O, vatanı parçalanmaya götüren süreçte olayları ve gelişmeleri iyi analiz ederek emperyalistlerin oyunlarını bozan büyük bir dâhidir.

 

Türk topraklarını adım adım işgale götüren emperyalist oyunları karşısında düzenli bir ordu meydana getirerek bayrağımızın dalgalanmasını ve ezanımızın yükselişini susturmaya çalışan kötü emeller karşısında Türk evlatlarının direnme azmini artırmış ve milli iradenin hâkimiyetini sağlamıştır.

 

Atatürk, milli mücadele ile adını altın harflerle yazdırmış ve bütün dünya milletlerince Türk’e saygı duyulmasını sağlamıştır. Fatih Mehmet Sultan Han’dan sonra çağına damga vuran tek lider ve fikir adamıdır. Zira yokluk, çaresizlik ve bin bir güçlüğe rağmen zaferle sonuçlanan bir mücadele ile Türk milletine istiklalini kazandırmış ve istikbalin ışık saçan meşalesini bu millete hediye etmiştir.

 

Atatürk’ün yakmış olduğu bağımsızlık meşalesi, bugün Cumhuriyet çocukları tarafından kararlılıkla sürdürülmektedir. Bu millet, ecdadın asil kanıyla sulanmış olan bu toprakları ilelebet koruyacak ve Cumhuriyet’i yaşatacaktır. Türkiye, bugün birlik ve beraberlik içinde bu kararlılığını göstermekte ve yakılan istiklal ve istikbal meşalesini yüreğinde taşımaktadır.

 

“Her canlı bir gün ölümü tadacaktır” diye buyuran Cenabı Allah, Atatürk’e azim ve kararlılık gücü vererek bu milletin gözyaşını dindirmesi için imkân tanımıştır. Büyük önder 10 Kasım 1938’de Rahmeti Rahman’a kavuşmuştur, ancak bu kavuşma bu millet için gözyaşı değildir. Ata’nın henüz ilerleme ve kalkınma yolunda uygulama fırsatı bulamadığı projeler için ancak üzüntü olabilir.

 

Büyük önder, devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 79. Yıldönümünde bir kez daha rahmetle anarken, milli mücadele yıllarında ve bugünde, dün olduğu gibi ülkemizin ve milletimizin geleceği, birliği ve dirliği için hiç çekinmeden canını veren tüm aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor ve şükranlarımızı sunuyoruz.

 
Kaynak: Mektup Edebiyat

Editör: Salih Türkoğlu

Bu haber 1171 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI