Örnek HTML sayfası
Bugun...GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR!
Tarih: 30-12-2017 19:15:32 Güncelleme: 31-12-2017 10:41:32 + -


Dünya nefesini kesti heyecanla yeni yılı bekliyor.

facebook-paylas
Tarih: 30-12-2017 19:15

GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR!

MEKTUP EDEBİYAT DERGİSİ/ÖZEL HABER

            Biz de Mektup Edebiyat Dergisi olarak, 2018 yılının huzur yılı olmasını temenni ediyoruz.

       Siyasi çekişmelerle toplumun gerilmediği, açlığın ve sefaletin olmadığı, insanların birbirlerine saygı ve hoşgörü ile baktığı huzurlu ve mutlu bir yıl bekliyoruz. Umuyoruz ki 2018 yılı aynı zamanda barış yılı olur.

       2018 yılına girerken çalışma barışına, ekonomiye, sosyal hayata ve kamu çalışanları ile emeklilerinin insanca yaşayabilecekleri bir huzur ortamına kavuşacakları konusunda ümitvar olmak istiyoruz. Toplum olarak huzurlu bir şekilde gülümsemeyi ümit ediyoruz. Çünkü buna ihtiyacımız var.

       Askerimizin, polisimizin huzur içinde görevlerini yapabileceği, işsizliğin sıfıra indirgendiği, açlık ve sefaletin yok olduğu, asgari ücretle çalışanların hayatlarından memnun olduğu, hastalıkların ve çaresizliklerin bertaraf olduğu, çocuklarımızın istediği üniversite de okuduğu, isteyenin istediği mesleği seçtiği, yarın endişesi olmayan, ülkemizde hoşgörünün hâkim olduğu, yardımlaşma, dayanışma ve kardeşlik duygularının yurt sathını sardığı bir 2018 yılı hayal ediyoruz.  

       2018 yılına girerken sınırlarımızdaki ateşin sönmesini temenni ediyoruz. Milletimizin terörden, şiddet, kan ve gözyaşından kurtulduğu, sindirilmek istenen mazlum İslam âleminin kendine gelerek şahlandığı bir yıl olmasını arzuluyoruz.

      Ülkemizde, ekonomik, siyasi ve toplumsal tüm sorunların demokratik ortamlarla çözüme kavuşturulmasını, milletin her geçen gün zorlaşan yaşama standartlarının bütün toplumu memnun edecek şekilde çözülmesini, yatırımların artarak üreten bir ülke olmamızı, refah seviyesinin yükselmesini, tüm çalışanların hayatlarından memnun olduğu, çalışanlara şiddet ve mobbing gibi baskıların sona ermesini en kalbi duygularımızla temenni ediyoruz.

       Yeni yıl ile ilgili tartışma götürecek çok şeyler söyleniyor. Ancak bu tartışmaların hiçbir faydası yok. Millet olarak geleceğimize güvenle bakabilmemiz, devletimize inanmamız ve güvenmemiz esastır.  Geçmişin muhasebesini yapmamız gerekir. 2017 Yılı ülkemiz için artıları ve eksileriyle değerlendirilmelidir. Kişiler, kendi muhasebesini yapmalı ve en önemlisi yeni bir yıla sağlıklı bir şekilde girebildiğimiz için şükretmemiz gerekir.

       Yılbaşında illâki içki içilecek, uygunsuz ortamlarda sıradışı eğlencelere katılarak insan yaşamının gayesi unutularak eğlenilecek diye bir şart yok. Bu nedenle yılbaşı içki içmeden de kutlanılabilir. Ancak yılbaşının diğer günlerden farklı bir şekilde kutlanması; hediye almak için masraf yapılması, diğer günlerde olmayan çok pahalı hazırlıkların yapılması haramdır. Bunu bilmemiz gerekiyor. İçinde bulunduğumuz yüzyılda çılgınca tüketim kültürü empoze ediliyor. Bütün iletişim araçlarında tüketime yönelten reklamlar insanı borç batağına sürüklüyor. Boş ve gereksiz yere yapılan her harcamanın ve çocuklarımızın hakkını gereksiz yere sarfetmenin haram olduğunu bilerek davranışlarımızı bu ölçüde değerlendirmeliyiz.

       2018 Yılında siyasi ve ekonomik istikrarın sağlanarak ülkemizin hem içeride hem dışarıda saygın ve güçlü bir Türkiye olarak yer almasını temenni ediyoruz. Komşularımızın birlik ve beraberliğinin sağlanarak Müslüman şuuru ile ortak hareket etmelerini ve Müslümanların akan kanlarının ve gözyaşlarının son bularak yerini barış, huzur ve kardeşlik ortamının almasını diliyoruz.

       Ülkemizde barış ve huzurun hâkim olmasını diliyoruz. Milletimizin refah içinde yaşamasını, birliğimizin ve dirliğimizin sağlanarak kardeşçe duygular içinde yaşamamızın her şeyden önemli olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

       2018 yılının güzel bir yıl olması dileğiyle okuyucularımızın, yazarlarımızın ve milletimizin 2018 yılını kutluyor, sağlık, huzur, barış ve hoşgörü yılı olmasını temenni ediyoruz. 
Kaynak: Mektup Edebiyat

Editör: Mehmet Karakoyunlu

Bu haber 1206 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
616 Okunma
584 Okunma
534 Okunma
512 Okunma
480 Okunma
456 Okunma
448 Okunma
417 Okunma
399 Okunma
384 Okunma
342 Okunma
335 Okunma
2501 Okunma
2092 Okunma
2033 Okunma
1957 Okunma
1844 Okunma
1791 Okunma
1744 Okunma
1686 Okunma
1647 Okunma
1603 Okunma
1594 Okunma
1577 Okunma
SON YORUMLANANLAR
YUKARI