Bugun...2017 – 2018 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
Tarih: 18-09-2017 11:47:39 + -


2017 – 2018 eğitim ve öğretim yılının milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

facebook-paylas
Tarih: 18-09-2017 11:47

2017 – 2018  EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN

MEKTUP EDEBİYAT HABER MERKEZİ/ÖZEL HABER

Milli bir eğitim politikasının önemine işaret etmek istiyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımıza kaliteli eğitim verilmesi her şeyden önemlidir.  

Medeniyetin göstergesinin bir ülkenin eğitim düzeyinin yüksekliğiyle ilgili olduğunu hatırlatmaya gerek yok. 2017 – 2018 eğitim ve öğretim yılının bugün başlaması nedeniyle öğretmenler, öğrenciler ve veliler oldukça heyecanlı. Bu heyecanın toplumun bütün katmanlarını sardığı gözleniyor.

 Fikren, ilmen, fennen, ahlaklı, kabiliyetli, erdemli, vatanına, bayrağına ve dinine sahip çıkan gençlerimizin yetişmesi eğitimle mümkün olabilir. Çocuklarımız her şeyimizdir. Ülkemizin kalkınmasını sağlayacak bilgili gençlerin yetişmesi için iyi eğitim verilmesi şarttır. Çocuklarımızın bilimsel olarak gelişmesini ve yetişmesini sağlayacak eğitim verilmelidir. Ancak bilgi her şey demek değildir. Onların ahlaklı ve erdemli olarak yetişmeleri için eğitimde özel planlama yapılmalıdır. Çocuklarımız için sağlıklı eğitim ortamı hazırlanmalıdır.  Huzurlu ve güvenli bir gelecek tesis edilebilmesi için sağlıklı toplum oluşturulması şarttır. Bunun yolu da eğitimden geçer. Toplumun dini ve ahlaki gelişimini sağlayan eğitimdir. Toplumun sağlıklı bireylerden oluşmasının yolu eğitimden geçer. Bu nedenle milli bir eğitim politikasından yanayız.

Çocuklarımızın sınav maratonundan kurtarılması gerektiğini düşünüyoruz. O kadar çok sınav var ki veliler bile şaşırıyor. Çocuklar dinlenmek için zaman bulamıyor. Buna son verilmeli, ezbercilikten vazgeçilmeli ve bilimsel eğitimden yana politikalar geliştirilmelidir.

Bugünden itibaren 2017 – 2018 eğitim ve öğretim yılı başladı. Bütün öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Sağlıklı ve huzurlu bir eğitim ve öğretim yılı temenni ederken, eğitimde kalite çıtasının yükselmesini ve geleceğimiz olan çocuklarımızın başarılı bir yıl geçirmelerini Allah’tan niyaz ediyoruz.

 


   

 
Kaynak: Mektup Edebiyat

Editör: Mehmet Karakoyunlu

Bu haber 1325 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI